- Štítky blogu
Potřebujete poradit?
Jak jsme začali péct bezlepkové dorty na zakázku.
Cca před 11 lety se u mě projevovaly různé zdravotní problémy, například kopřivka po celém těle, nafouklé břicho po každém jídle a to bez ohledu na to co jsem snědla.
Těžké záněty průdušek minimálně 4x do roka, únava, neustálé vyčerpaní. Projevovalo se to postupně, tudíž mě vůbec nenapadlo, že bych já mohla mít nějaké omezení v jídle, alergii či intoleranci. Vše mi začalo od porodu a očkování proti neštovicím.
Po anafylaktickém šoku u mě byla zjištěna intolerance na lepek, sóju, pohanku, arašídy, pelyněk a kočky a co bylo asi nejhorší ( to jsem zjistila až časem) histaminovou intoleranci. Ve zkratce řečeno, nejíst nic naloženého, nic zrajícího, žádné pecky ani slupky, citrusy, jídlo neohřívat, uvařit a hned sníst, prostě vše čerstvé.
Takovou bezmoc, jako tehdy jsem nikdy nezažila. Co budu jíst, když nemůžu ani rohlík? Tak existují bezlepková pečiva................zkusím to. Omyl, přečetla jsem si složení chleba, který byl tehdy na trhu a zjistila jsem, že když neobsahuje lepek, obsahuje sóju nebo pohanku. I když jsem horko těžko nějaký chléb sehnala, to složení bylo plné škrobů, které mému tělu nedělalo dobře a vůbec jsem to nemohla strávit.
Nakoupila jsem si tedy jednodruhové mouky a začala péct.
Proto jsou naše dorty z jednodruhové mouky, jsou lehce stravitelné, méně sladké a vždy čerstvé.
Vím co to je, bát se v restauraci zeptat obsluhy na všechny alergeny a 3x se ujišťovat, zda mi rozuměli a jestli v jídle není lepek. Většinou na mě koukají jako na blázna.
Dokonce mi jednou pan číšník řekl, co je to za novou módu "bez lepku"?
U nás se můžete zeptat na cokoliv, rádi Vám poradíme s výběrem dortu a upečeme dort bez lepku, mléka nebo laktózy.
Chtěla bych tímto poděkovat své milované mamince Růženě Čornaničové, která mě naučila péct a věnovala mi svůj čas .
A také svým bratrům Maroši Čornaničovi a Jánu Čornaničovi.
Podnikání v tomto oboru není jednoduché, ale já to dělám s láskou a pro Vás. Mějte se rádi a žijte spokojeně a v klidu a vše se Vám v životě srovná.
Vaše Klárka.





